Blog

Kurumsal Sürdürülebilirlik Eğitimi

Günümüz iş dünyasında artık birçok işletme, faaliyetlerine sadece kâr odaklı hedefler, planlar ve stratejiler ile yön vermenin yetersiz olduğunu anlamış durumda.

Bir işletmenin başarısı artık sadece finansal göstergeler ile değil aynı zaman çevresel ve sosyal anlamdaki performansı ile de ölçülüyor. Bir şirketin piyasada kalıcı olabilmesi, müşteri memnuniyetini sürekli artırabilmesi, paydaşları ile iyi ilişkiler kurabilmesi, borsaya kote olabilmesi ve marka değerini yükseltebilmesi için finansal, çevresel ve sosyal konularda bir bütün olarak başarılı olması gerekiyor. Bütün bunların kesişim noktasında ise kurumsal sürdürülebilirlik felsefesi yer alıyor. Kurumsal Sürdürülebilirlik Eğitimi ile bu başarıyı yakalamak mümkün.

Amaç

Kurumsal Sürdürülebilirlik Eğitimi’ nin amacı, işletmelerin geleneksel ve artık çağımızın gerekliliklerine cevap veremeyen yönetim anlayışlarından kurtulmalarını ve bütün çalışanları, birimleri ve paydaşları ile beraber kurumsal sürdürebilirlik ilkelerini benimsemelerini sağlamaktır. Eğitim, işletmelerin kurumsal sürdürülebilirlik anlayışını kurum içinde yaygınlaştırmasını, hedeflerini bu doğrultuda belirlemesini ve tüm faaliyetlerinde kurumsal sürdürülebilirlik modeline hızlı bir geçiş yapmasını amaçlamaktadır.

Kurumsal Sürdürülebilirlik Eğitim İçeriği :

  • Sürdürülebilirlik Nedir?
  • Günümüz Dünyasında Sürdürülebilirliğin Yeri ve Önemi
  • Kurumsal Sürdürülebilirlik Nedir? Tarihsel Süreci Nasıldır?
  • Kurumsal Sürdürülebilirlik Stratejilerinin Oluşturulması ve Yönetimi
  • Kurumsal Sürdürülebilirliğin Faydaları
  • Çalışanların Kurumsal Sürdürülebilirlik Stratejilerine ve Hedeflerine Katılımı
  • Tedarik Zinciri Sürecinde Kurumsal Sürdürülebilirlik İlkelerinin Uygulanması
  • Ülkemizde ve Dünyada Kurumsal Sürdürülebilirlik Örnekleri

Eğitim Süresi

4 – 6 Saat

Katılımcı Sayısı

5 – 20 Kişi

Katılımcı Profili

Kurumsal sürdülebilirlik eğitimine bir işletmede her seviyedeki çalışanlar ve yöneticiler katılabilir. İçinde bulunduğu sektör, ürettiği ürün veya hizmet, büyüklüğü ve konumu farketmeksizin her işletmenin sahibi eğitime katılım sağlayabilir.

Daha Fazlası

E-Bülten
Bültene Kayıt Ol
Kayıt olduğunuzda eğitimler ve yeni makaleler hakkında ilk siz haberdar olabilirsiniz.

9 Comments

Bir yanıt yazın

Blog

Marka ve Sürdürülebilir İnovasyon Kültürü Eğitimi

İlginizi çekebilir...