Haberler

Enerji giderinin %30’unu Devlet Karşılıyor

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığının yayınladığı duyuruya göre, Karbon ayak izinin azaltılması, sürdürülebilirlik, enerji verimliliği iç içe olduğu için firmalar açısından faydalı olabilecek nitelikte bir haber. Duyuruya göre Yıllık toplam enerji giderlerinin %30’u ödenebilecek

Yıllık toplam enerji tüketimleri 500 TEP ve üzeri olan ticaret ve/veya sanayi odasına bağlı olarak faaliyet gösteren ve her türlü mal üretimi yapan ve ISO 50001 Belgesine sahip endüstriyel işletmeler enerji yoğunluklarını gelecek üç yılda asgari %10 oranında azaltmayı taahhüt ettikleri takdirde gönüllü anlaşma destekleri kapsamında hibe desteği sağlayabiliyorlar.

İşletmelerin bunun için geçmiş beş yıllık referans enerji yoğunluklarını ve sonraki üç yılın enerji tüketimlerini bildirme yükümlülükleri bulunuyor.

Anlaşma dönemi sonunda referans enerji yoğunluğunu taahhüt ettiği oranda azaltan endüstriyel işletmelere anlaşmanın yapıldığı yıla ait enerji giderinin %30’u, Bakanlık ödeneklerinin yeterli olması durumunda ve bir milyon Türk Lirasını geçmemek kaydıyla Enerji Bakanlığı bütçesinden ödenecek.

Benzer İçerikler
Haberler

Unsped İtibar Yönetimi Zirvesi

‘Stratejik İletişim ve İtibar Yönetimi Zirvesi’’, 07 Aralık 2022 tarihinde Ünsped…
Daha Fazlası
Haberler

Satınalma Dergisi Temmuz Sayısı

Satınalma dergisinin Temmuz ayında yayınlanan 103.sayısında SOSYAL UYGUNLUK VE ETİK…
Daha Fazlası
Haberler

Su ve Çevre Dergisi: Su Ayak İzi

Su ve Çevre Dergisinin Temmuz 2021 de yayınlanan 156. sayısında Su Ayak İzi isimli makalem…
Daha Fazlası
E-Bülten
Bültene Kayıt Ol
Kayıt olduğunuzda eğitimler ve yeni makaleler hakkında ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir